Единадесетокласничката от ПГСС „Сергей Румянцев“ гр. Луковит Деница Борисова бе избрана за председател на Общинския ученически съвет за учебната 2018/2019 г.
Новият състав на съвета бе сформиран на учредително събрание, инициирано от Община Луковит на 17 октомври. Заместник-председател стана Ванеса Дачева от ОУ „Неофит Рилски“ с. Дерманци, а за секретар бе определен Константин Борисов от СУ „Алеко Константинов“ гр. Луковит. Гласуван бе и правилник за дейността на организацията.
Общински ученически съвет Луковит е неформално, доброволно обединение на младежи в ученическа възраст, което координира усилията на участващите в него представители на учебни заведения за осъществяване на взаимодействие между тях и местната власт, както и за ефективно решаване на младежките проблеми.
Съставът на съвета се избира ежегодно на учредително събрание, в което участват делегати от общинските училища.
Източник: Община Луковит