През изминалите месеци в гр. Тетевен бе изградена съвременна система за видеонаблюдение с оптично трасе. Тя включва 49 камери, разположени на възлови места. Две от камерите се намират на входа и изхода на града и имат функцията да записват регистрационните табели на автомобилите. Останалите устройства са монтирани на ключови точки като централната градска част, пешеходни зони, кръстовища и други публични площи. Камерите са с разделителна способност, осигуряваща високо качество на изображението.
„Сигурността на гражданите е сред ключовите приоритети в нашата работа и считам, че новата система за видеонаблюдение ще осигури по-високо ниво на защита и превенция на престъпленията и ще има важна роля за разкриване на престъпления, при случаи на пътно-транспортни произшествия, за противодействие на престъпността, за опазване на обществения ред и сигурност”, каза кметът на Тетевен д-р Мадлена Бояджиева. Тя допълни, че през следващата година системата ще бъде надградена с допълнителни камери, за да обхване още по-голяма част от града.
Източник: Община Тетевен