Традиционният „Ден на здравословното хранене и спорта”, насочен към здравословния начин на живот и към развиване на социални умения в учениците, ще се осъществи за десета поредна година чрез поредица от образователни и спортни игри.
Поради епидемичната обстановка инициативата ще се проведе под формата на „Седмица на здравословното хранене и спорта” по регламент близък до този от миналата година на място в училище по паралелки, за да няма струпване на много ученици на едно място и смесване на потоци от различни училища.
На общо онлайн събитие на 14.12.2021 г. ще бъдат представени резултатите и ще се обявят наградите.
Заявките за включване в Седмицата се подаваха до 29 ноември. Тази година заявки за участие са подадени от рекорден брой участници - 43 паралелки от 3-4 клас на Габровска област.
Организатори са Европейски център ЕВРОПА ДИРЕКТНО Габрово при Габровска търговско-промишлена палата и Регионално управление на образованието – Габрово със съдействието на Областна администрация Габрово и РСО „Централна Стара планина“.