Общото събрание на РСО „Централна Стара планина”, проведено на 27 май 2026 г., прие програмата за дейността и бюджета на сдружението за 2026 година. По време на форума членовете решиха през настоящата година във фокуса на общинския клъстер от региона да бъдат темите за изкуствения интелект, занаятите и почвеното здраве.
Устойчивото развитие на организацията ще бъде подкрепено и чрез редица институционални и организационно-управленски дейности. За по-добра видимост на добрите практики на членуващите общини ще бъдат използвани собствените информационни канали на РСО „Централна Стара планина” – интернет страницата, фейсбук страницата и ютюб канала на сдружението, както и партньорства с местни, регионални и национални медии.
Представителите на общините в Общото събрание одобриха още доклада за дейността през предходната година, финансовия отчет и отчета за изпълнението на бюджета за 2025 г. Беше отчетено, че сдружението е запазило доброто сътрудничество със своите членове, съхранило е утвърдените през годините партньорства и е създало нови в рамките на различни регионални и европейски инициативи.
Домакин на Общото събрание на РСО „Централна Стара планина” беше Община Ловеч, а заседанието беше водено от кмета на общината Страцимир Петков, член на Управителния съвет на сдружението на старопланинските общини.